„A winner never stops trying.“ 

–  Tom Landry

Skúsený manažér a kouč

Môj Príbeh

 

Poznáte tých televíznych psychológov a terapeutov v amerických seriáloch, ktorí sa tvária, že všetko vedia, a pozorne načúvajú svojim klientom, ktorí sú pohodlne rozvalení na gauči?

Takto nejako som si predstavoval prácu psychológa keď som nastupoval na jej štúdium. A hoci ma psychológia zaujímala a celkom aj bavila, v druhom ročníku som si povedal, že rozšírim svoje obzory a nastúpil som zároveň na štúdium Manažmentu. O tri roky na to som ukončil magisterský stupeň Psychológie, bakalársky Manažmentu, a nastúpil do pracovného procesu – ako marketingový manažér.

Pomerne rýchlo ma začala zaujímať téma osobnostného aj kariérneho rastu. Vždy som mal ambície, ciele, plány, sny. Prečítal som (a stále čítam) množstvo kníh zameraných na marketing, rozvoj, úspech, biznis. Makal som, snažil som sa. Až som sa vo firme napokon dostal na riadiacu pozíciu a zrazu som mal na starosti projekty za stovky tisíc, či dokonca milióny eur.

Nebolo to jednoduché. Veľmi rýchlo som pochopil, prečo sa vraví, že schopnosti, ktoré v riadiacej funkcii budete potrebovať, sú iné, ako tie, ktoré vás tam dostali.  Učil som sa, skúšal, robil chyby. Časom som sa však začal zlepšovať a získal som aj trošku viac sebavedomia. Darilo sa mi.

Napriek tomu, som začal pociťovať príznaky toho, čo sa, ako som neskôr zistil, volá Imposter Syndrome. S tým prišli prvé pocity vyhorenia a straty energie.
Pomohol mi koučing. Nie len to, že som ho absolvoval ako klient, ale aj to, že som sa v ňom začal vzdelávať. Dalo mi to nový impulz, nové zručnosti, nové obzory, nové priateľstvá.

Vďaka nemu som sa vrátil k tomu, čo bolo dôvodom prečo som vlastne šiel študovať psychológiu. Chcel som pomáhať ľuďom. (to je mimochodom asi najbežnejšia odpoveď na otázku: Prečo chcete študovať psychológiu?)
Vďaka koučingu sa mi darí spájať všetko, čo ma láka a baví. Pomáhať iným, rozvíjať seba a pritom sa zdržiavať vo svete biznisu a manažmentu.

Volám sa Michal Vernarský, som certifikovaný kouč a člen Slovenskej asociácie koučov (SAKo). Som tiež autorom blogu víťazstvo.sk.

Pomáham klientom víťaziť, a objavovať nové riešenia,

motiváciu aj inšpiráciu.

Nezabudli ste vstúpiť?

KLUB VÍŤAZOV

Zadajte svoje meno a emailovú adresu, staňte sa členom KLUBU VÍŤAZOV, a získate:

 

- Motivačné a inšpiratívne články z blogu víťazstvo.sk do vašej schránky

- Nástroje, pracovné zošity a iné praktické tipy ako sa posúvať vpred (iba pre členov)

- Špeciálne ponuky koučingu (iba pre členov)

Súhlas so zasielaním správ

Gratulujem! Stali ste sa členom KLUBU VÍŤAZOV.