Najčastejšie kladené otázky – FAQ

Tu môžete nájsť odpovede na najčastejšie kladené otázky. V prípade, že by ste potrebovali viac informácií a odpoveď na svoju otázku ste tu nenašli, pokojne ma môžete kontaktovať cez kontaktný formulár alebo priamo:

Email: michal@koucvitazov.sk

Telefón: 0948 786 067

Prečo koučing (víťazov)?

Koučing je rýchlo sa rozvíjajúca oblasť osobnostného rozvoja. Získava čoraz väčšiu popularitu nie len v pracovnom prostredí, ale aj osobnom živote. Jeho najväčším prínosom je, že necháva klienta „zažiariť“. Kouč nepracuje s domnienkami, a nestavia sa do role experta, ale pomocou účinných otázok a inikátneho vedenia rozhovoru, pomáha klientovi, aby objavil svoje vlastné riešenia.
Svojim klientom pomáham víťaziť, pričom pre každého znamená víťazstvo niečo iné.

Čo to znamená "Certifikovaný kouč" ?

Ako certifikovaný kouč mám formálne vzdelanie v tejto oblasti. Absolvoval som dlhodobý výcvik koučingu Brief Coach Training, ktorý získal najvyššiu akreditáciu ICF (International Coach Federation), Accredited Coach Training Program, pretože obsahuje všetko, čo ucelený výcvik koučovania musí obsahovať.

Tento výcvikový program vedie PhDr. Klára Giertlová, PCC, priekopníčka koučingu na Slovensku a zakladateľka Slovenskej asociácie koučov. 

Aký je rozdiel medzi Koučingom a Mentoringom / Terapiou ?

Kouč klienta sprevádza a proces koučingu vedie k uvedomeniam a riešeniam, ktoré má klient v sebe. V koučingu pracujeme iba s témou, s ktorou klient prichádza a rozvíjame ju do miery, do akej je to pre klienta prínosné.

Na rozdiel od terapie sa nedívame sa do minulosti, nehľadáme príčiny a nediagnostikujeme, ani neposudzujeme. 

 

Na rozdiel od mentora, sa kouč nestavia do role experta. O téme, s ktorou klient prichádza nevie kouč viac. Kouč nedáva rady ani usmernenia. 

Prečo je koučing taký účinný?
Koučing pomáha odkryť potenciál a vlastné schopnosti a možnosti, ktoré samotný klient má. Kouč nepodsúva vlastné riešenia, ale snaží sa vhodne vedeným rozhovorom pomôcť klientovi objaviť vlastné riešenia. Vďaka tomu, že klient sám príde na vlastné riešenie, je aj väčšia šanca, že podnikne kroky potrebné k dosiahnutiu svojho cieľa.
Ako prebieha koučovacie stretnutie?

Stretnutie začína úvodným zoznámením sa. Spoločne prediskutujeme ciele a to, čo by ste chceli koučingom dosiahnuť. Následne prebieha koučovací rozhovor na konkrétnu tému, ktorá je pre Vás dôležitá.

Koučovacie stretnutie môže prebiehať online, osobne v Košiciach/Prešove (na mieste, ktoré si zvolíte – doma/vo firme/v kaviarni..). Po vzájomnej dohode a za dohodnutých podmienok je možné osobné stretnutie aj mimo týchto dvoch miest. Ak máte záujem o koučing osobne, mimo Košíc a Prešova, kontaktujte ma vopred na michal@koucvitazov.sk alebo 0948 786 067.

Ako dlho trvá jedno koučovacie stretnutie?

Jedno stretnutie štandardne trvá 55 minút. 

Koľko koučovacích stretnutí je potrebné absolvovať?

Frekvencia aj počet stretnutí závisí iba od klienta a jeho potrieb. Ako kouč sa Vám však snažím čo najefektívnejšie a najrýchlejšie poskytnúť potrebnú podporu. Ak si zakúpiť väčší počet stretnutí, a na vyriešenie vašej situácie Vám bude stačiť menej stretnutí, zvyšné môžeme venovať akejkoľvek inej téme, s ktorou prídete. 

 

Aká je úspešnosť koučingu?
Veľmi vysoká. Podľa štúdie Internation Coaching Federation z roku 2009, by si viac ako 96% klientov by si koučovanie zopakovalo, pričom spokojnosť s koučingom vyjadrilo takmer 99% klientov zúčastnených v štúdii. Čo si o koučingu myslia moji klienti, si môžete prečítať tu.

Nezabudli ste vstúpiť?

KLUB VÍŤAZOV

Zadajte svoje meno a emailovú adresu, staňte sa členom KLUBU VÍŤAZOV, a získate:

 

- Motivačné a inšpiratívne články z blogu víťazstvo.sk do vašej schránky

- Nástroje, pracovné zošity a iné praktické tipy ako sa posúvať vpred (iba pre členov)

- Špeciálne ponuky koučingu (iba pre členov)

Súhlas so zasielaním správ

Gratulujem! Stali ste sa členom KLUBU VÍŤAZOV.